Send ETH to change invest (CZE)

Dobrý den, založil jsem si v trezoru Ethereum peněženku a do ní si poslal z Change invest burzy část úspor. V trezoru se mi zobrazili, ale když chci poslat zpátky do change invest tak adresu mám správně, ale trezor mi napíše: Address is not valid.Convert to checksum address.
V aplikaci Change invest je info: accept only ERC-20 ETH. Přitom tam posílám zpět ETH který jsem si poslal ze stejné burzy. Co může být za problém? Omlouvám jsem začátečník a teprve zkouším. děkuji

Ethereum adresa se dá napsat buď všechna písmena malá, a nebo různě velká. Pomocí velkých a malých písmen je zakódovaný “kontrolní součet”, podle kterého lze rozpoznat, jestli je adresa správně.

Tenhle nástroj umí vzít adresu všemi malými a převést na checksum adresu: https://ethsum.netlify.app/
Je vhodné potom důkladně zkontrolovat, že opravdu jediná změna v adrese jsou malá/velká písmena.

1 Like

Děkuji za odpověď. Pokud to tedy chápu správně, tak tímto odkazem si pouze ověřím, že je adresa ve správném formátu/tvaru?

Dá se tam vložit adresa všemi malými, a po kliknutí na tlačítko se změní na checksum zápis. Takže pak je potřeba zkopírovat ji zpátky a vložit do příslušného softwaru (Suite, Metamask…)