Nesprávne konto na ETH

Odoslal som z kryptoburzy Ethereum na Trezor. Pri výbere konta na Trezor Suite som spravil chybu. Vybral som kryptomenu Ethereum Classic namiesto ETH ERC20. Ethereum Classic vygenerovalo adresu, na ktorú som poslal ETH. Pri prezeraní konto zobrazuje nulu. Prostredníctvom Etherscan vidím, že tá transakcia prebehla. Viete mi poradiť aký je postup, ak chcem presunúť ETH na správne konto alebo nazad? Skúsil som Metamask podľa videa na týchto stránkach, ale nejde to. Vďaka.

Zdravím Radoslave,

postup, jak ETH z ETC adresy přeposlat na správnou ETH adresu je uveden ve videu, které zmiňujete: How to recover ETH sent to ETC address - YouTube

Pokud máte v nějakém kroku problém, prosím specifikujte přesně ve kterém, abychom Vám mohli poradit v čem může být problém.

Dobrý deň,
pri spárovaní zariadenia s MyEtherWallet nezadávam passphrase, lebo používam standard wallet. Potom sa objaví to isté okno ako na videu /step 4/. Je tam zobrazených 5 adries, u mňa je však ETH BALANCE pri každej nula. Aj po prezretí ďalších /tlačidlo next, next…/.

Pokud nepoužíváte passphrase ani v Trezor Suite (používáte “standard” wallet), je opravdu nutné nechat pole pro vyplnění passphrase absolutně prázdné.

Můžete prosím potvrdit, že adresu nevidíte ani poté, co zvolíte derivation path “Ethereum Classic” (čas 1:09 ve videu)? Důležité je také zůstat na správné “Ethereum” network:

Vaši ETC adresu na ETH síti poté uvidíte na prvním listu s adresami (pokud jste použil první ETC account, bude adresa na prvním místě).

Dobrý deň pán Radek
Vďaka za upozornenie na správny detail. Funguje to. Zostať na správnej ETH sieti, na to som nedal pozor. Skvelý prístup.
S úctou
Radoslav

1 Like

Dobrý deň, nevidím v Trezore konto pre Ethereum, ktoré bolo vygenerované v beta wallet, teraz mám Suite a nič. Ether scan to v pohode nájde, nemám žiadnu skrytú peňaženku, môžete prosím poradiť?

Zdravím @6464,

Pokud jste nepoužil žádnou passphrase, byla Vaše ETH adresa derivována pouze z recovery seedu. Zkontrolujte tedy, zda máte v Trezoru uložený správný recovery seed:

návod pro Trezor Model One: https://trezor.io/learn/a/test-recovery-seed-on-trezor-model-one
návod pro Trezor Model T: https://trezor.io/learn/a/test-recovery-seed-on-trezor-model-t