Nelze se přihlásit

Chtěl bych požádat o radu.
Vlastním Trezot Trezor ONE, cca půl roku a nahral jsem do nej nějaké Bitcoiny. Vzdy jsem se bez problémů přihlásil. Heslo/PIN mám napsané i vyfocené (vč slov) a uložene v Keepass.

Od posledního připojení Trezoru One (cca před 5 dny) k aplikaci Trezor Suit v PC a aktualizaci se mi nedaří do Trezoru přihlásit. Zkoušel jsem to i přes webové rozhraní a i na jinem PC. Bohužel ani na jednom PC se mi to nepodařilo.

Můžete mi prosím poradit co udělat, abych se do zařízení dostal a nepřišel o cointy, které tam jsou uloženy?

Předem děkuji za odpověď

Ahoj Romane,

v první řadě neboj o coiny nepřijdeš i kdyby jsi se do zařízení už nikdy nedostal, pokud máš ověřenou zálohu (recovery seed). Peněženk budeš moci obnovit v jakémkoliv jiném zařízení, aplikaci, programu který je kompatibilní s BIP39.

Nicméně tvůj seed (ani PIN) by za žádných podmínek neměl být uchován v digitální formě! I přesto že máš tuto kopii v nějakém password manageru.
Výrazně doporučuji si tedy založit peněženku novou (kam si převedeš coiny z té stávající) a tento nový seed necháš uchovaný pouze na papíře, popř. vyražený do kovu atd.

A k samotnému problému s konektivitou: z drtivé většiny případů za to může vadný kabel, který po čase prostě odejde… Vyzkoušej klidně dva, tři, určitě se ti doma nějaké válí.
Zkus taky jestli se ti připojí ve webovém rozhraní ideálně v Chromu (v anonymním okně).
Pokud bude problém přetrvávat napiš nám na support, určitě to vyřešíme:

Díky za pomoc, vše nakonec dopadlo dobře. Po resetu a znovu nastavení vše funguje a BTC tam také zůstaly.

1 Like